global bistand til funksjonshemmede
Ledig stilling i internasjonal avdeling i Blindeforbundet
Internasjonal avdeling i Norges Blindeforbund har ledig stilling som rådgiver i 100% stilling. Avdelingens hovedoppgaver er å drive bistandsarbeid for blinde i utviklingsland. Søknadsfrist er 13. september.
FFO fortsetter samarbeid i Nepal
En ny avtale mellom National Federation of Disabled i Nepal og norske FFO er signert. Den nepalske søsterorganisasjonen jobber særlig med implementeringen av FN-konvensjonen og for at funksjonshemmedes rettigheter skal ivaretas i den nye grunnloven som er under utarbeidelse i landet.
Funksjonshemmedes egen bistandsorganisasjon
Atlas-alliansen er en stiftelse av organisasjoner av funksjonshemmede i Norge som er involvert i internasjonalt bistandsarbeid. Vi bruker egne erfaringer og kompetanse både i kampen mot tuberkulose og for å bedre funksjonshemmedes levekår i fattige land.
Funksjonshemmet ungdom isoleres i Nepal
- Enkelte dager er jeg bare fryktelig lei meg. Det oppleves så urettferdig, sier Ankit Raj Kafle (17). Etter at han begynte å bruke rullestol som trettenåring, kommer han seg sjelden ut. Nå venter han spent på karakterene fra videregående skole, siden han nesten ikke har fått undervisning.
Årsmelding 2009
Atlas-alliansens årsmelding presenterer et knippe historier om mennesker vi har møtt og prosjekter vi jobbet med i 2009.
Nå i fire formater: Lyd, html, pdf og papir!




